Goodbye
Dala jsem si teď od psaní trochu dovolenou. Ne, že bych byla tak vytížená tady ve městě s tři sta obyvateli, jen mě prostě přemohla lenost. A vlastně jsem i na jedný opravdový dovolený byla a myslim, že zasloužený.
Palmy, kokosy, bílý pláže, tyrkysová voda, nikde nikdo, velryby u snídaně, drinky v houpací síti, kohouti místo budíčku, každej den novej pes, noční skákání do bazénu, prostě o trochu lepší než když čumíte doma do katalogu Čedoku. Navíc jsme měli chatku se zabudovaným alkohol testerem, a když se jí zdálo, že jste moc pod parou, tak vypadly dveře, takže ráno každej poznal, v jaký náladě jste se vraceli domů. Taky jsme viděli dvě policejní akce (v ostrovním stylu) za jeden den. Jednou honička auta a skůtru (kam tak můžou ty zločinci na ostrově ujet?) a jednou zátah na opilce (naštěstí ne na nás). Zajímalo by mě, kam jezdí lidi z Cookových ostrovů na dovolenou? Do Himalájí možná?
Nesmím zapomenout na nová přátelství! Znáte to, jak jste si se spolužákama po základce a po střední slibovali, že to bude na věky a vůbec to tak pak nebylo? Tak tohle bude jiný! Tomuhle celkem věřím, i když ještě bude trvat pár let než se zase sejdeme doma, protože budeme rozesetý po světě. Loučení s mým největším zélandským kámošem, kterýho už ale asi nikdy neuvidím, mě teprv čeká. Vztah s prvním autem....tomu se říká láska. Nezapomenu Plísňáčku, budeš mi chybět, nejradši bych si tě odvezla domů, ale jsi levák. Nikdy už nebudu mít auto, jako jsi byl ty. Do žádnýho chlapa jsem nenarvala tolik peněz jako do tebe. Možná i uroním slzu.
No a poslední věc, co bych po odjezdu ze Zélandu čekala, je, že mi bude chybět slovenština. Zvyká se na ní rychle. Pasovala bych jí za sebe asi na nejroztomilejší (nebo nevím jaký slovo k tomu přiřadit, možná nejkouzelnější) jazyk, co znám a kupodivu v Česku jsem jí moc příležitostí slyšet neměla. Přitom narazit na Zélandu na Slováka je docela vzácnost (mají kvótu 100 WH víz na rok) a na imigračním na letišti ani neznají jejich pasy :-D.
Zéland si prostě nejde nezamilovat a rok na poznání je fakt málo. Nejdřív jsem si neuměla představit, že bych tu žila, pak jsem si to postupně i začala představovat, a teď si nedokážu představit, že už bych se sem nikdy nevrátila. Řekla bych, že po takový zkušenosti už člověka obavy přejdou, ale strachy před odjezdem do neznáma vystřídaly strachy z návratu domů. Jako že už se nikdy nebudu cítit tak svobodně, jako když si to šinete po pobřeží ve svým campervanu a nevíte, kam dojedete, že už nezažiju takový wau efekty jako v zátoce Milford Sound, nebo když poprvý uvidím delfína, že už se na Zéland nikdy nedostanu, že už mě čeká jen to rození dětí a takový zbytečný brouky do hlavy si nasazuju. Naději mi dává Kanada. Tam by to prej mělo bejt taky hezký.
Normálně takový citový výlevy nemívám, ale myslím, že tady je to na místě, protože to byl asi nejintenzivněji strávený rok v životě.
Poslední trip na Zélandu - Tasman Glacier |
Hodně jsem tady slyšela lidi naříkat, jak jim chybí českej chleba a jsou přejedený tousťáku. Tak já nechci po návratu vítat chlebem a solí, já chci ROHLÍK! Mám ho v pořadníku asi na třetím místě v těšení.
Rada na závěr: nechoďte před nočním letem do baru. I kdyby to byl nejznámější bar na ostrově a měli tam kondomy na záchodech zadarmo.
Komentáře
Okomentovat